Ta strona najbardziej pasuje do wyszukiwanego hasła. Szukasz czegoś innego? Wróć do wyników wyszukiwania.

Wyrzynarka części i akcesoria

Wyrzynarka czy pilarka?

Często pojęcia te są mylone, a większość z Nas nie wie dokładnie czym wyrzynarka i pilarka różnią się od siebie. Najważniejszą różnicą między tymi urządzeniami jest ich konstrukcja, a co za tym idzie ich sposób użytkowania i zastosowanie.

 • Wyrzynarka
  • Głównym elementem jest brzeszczot, który pozwala na cięcie nie tylko w linii prostej.
  • Jest zwrotna i można nią manewrować wycinając różne kształty, jednak nie jest tak dokładna i może powodować efekt wężykowania.
  • Sprawdza się lepiej przy cieńszych materiałach.
  • Niektóre z wyrzynarek posiadają funkcję dodatkowe, jak laserowy wskaźnik linii pracy, brzeszczot pracujący w dwóch płaszczyznach (funkcja podrzynania) czy też końcówkę pozwalającą na podłączenie urządzenia do odsysania pyłu.
 • Pilarka
  • Podstawowym elementem jest tarcza tnąca, która pozwala wyłącznie na cięcię po linii prostej.
  • Posiada większą moc i wydajniejszy silnik, co ułatwia szybsze i bardziej precyzyjne cięcie materiału.
  • Pozwala nacinać materiał na odpowiednią głębokość.
Oba te urządzenia spełniają podobną funkcję, jednak ze względu na specyfikę ich budowy mogą być mniej lub bardziej użyteczne w konkretnych warunkach. Wybór odpowiedniego urządzenia, jest więc uzależniony od rodzaju wykonywanej pracy i efektów jakie chcemy uzyskać.

Jaką wyrzynarkę posiadam?

Żeby zamówić odpowiednią część zamienną w naszym sklepie musisz znać numer modelu urządzenia. Numer ten składa się z szeregu liter i cyfr (lub ich kombinacji). Zazwyczaj można go znaleźć na tabliczce lub naklejce znamionowej przymocowanej na wyrzynarce. Jeżeli potrzebujesz pomocy ze znalezieniem numeru swojego urządzenia, skorzystaj z naszej pomocy TUTAJ.

Wyrzynarka do drewna i nie tylko

Urządzeniem można ciąć nie tylko drewno, ale różne materiały. Do każdego z materiałów przeznaczone są odpowiednie brzeszczoty. Oprócz drewna, wyrzynarka może przydać się przy cieciu stali, aluminium, miedzi czy PCV. Urządzenie nadaje się także do cięcia tworzyw sztucznych, ceramiki, glazury, steropianu czy skóry. Na naszej stronie znajdziesz wiele części do elektronarzędzi, a w tym także do wyrzynarek. Wśród asortymentu części zamiennych znajdują się akumulatory, brzeszczoty, szczotki węglowe i inne. W sklepie Fiyo.pl oferujemy akcesoria ułatwiające Twoją codzienną pracę.

Zamów online szybko i bezpiecznie

Już od 1978 roku Fiyo dostarcza części i akcesoria do naprawy, konserwacji i użytkowania Twoich urządzeń domowych i ogrodowych. Wszystkie Twoje części pakujemy ostrożnie oraz wysyłamy tam, gdziekolwiek chcesz je otrzymać. Możesz dokonywać bezpiecznych płatności za pomocą praktycznie wszystkich popularnych metod płatności elektronicznych, takich jak Dotpay oraz PayPal. Nie możesz znaleźć części lub akcesoriów, których szukasz? Stworzyliśmy zespół ekspertów do spraw produktów, którzy są gotowi, aby odpowiedzieć na Twoje ewentualne pytania lub wyszukać trudny do znalezienia produkt, który często możemy specjalnie dla Ciebie zamówić u naszych dostawców. Zadaj nam pytanie, a my na pewno Ci pomożemy!

-Fiyo chce zapewnić, że zawsze może pomóc swoim klientom w możliwie najlepszy sposób. Z tego względu zarówno my jak i strony trzecie Czytaj więcej