Wiosna w pełni ☀ Sam napraw swoją myjkę, czyli części i konserwacja myjek ciśnieniowych

Myjki wysokociśnieniowe dla osób, które wcześniej ich nie używały, mogą wydawać się zbędną ekstrawagancją. Jednak ci, którzy używają jej do umycia samochodu, tarasu czy alejki ogrodowej, nie są w stanie wyobrazić sobie powrotu do starej metody gąbki i wiadra. Na naszym rodzinym rynku najpopularniejsze i najmniej awaryjne marki myjek to Kärcher, Nilfisk i Bosch.

Myjka ciśnieniowa Kärcher części ogród

Czemu moja myjka się psuje?

Przyczyn może być wiele. Jedną z najbardziej popularnych są te wynikłe z niedostosowania rodzaju myjki do naszych oczekiwań. Na rynku dostępne jest bardzo wiele różnych modeli, które charakteryzuje również inna cena. Najtańsze myjki Karcher z serii K2 możemy kupić już za mniej niż 400 zł, jednak jest to mały sprzęt przeznaczony wyłącznie do użytku domowego takiego jak czyszczenie rowerów, maszyn i narzędzi ogrodowych i ogrodu. Przy próbie dłuższego używania myjki podczas np. mycia samochodu narażamy sprzęt na przegrzanie i uszkodzenie. Do takich wyzwań potrzebujemy bardziej wytrzymałych i wydajnych myjek np. o ciśnieniu 150 barów. Oczywiście taki sprzęt będzie droższy (nawet 3000 zł), ale efektywność nas pozytywnie zaskoczy.

Myjka ciśnieniowa Kärcher części ogród

Co najczęściej się psuje w myjce?

Najczęstsze zgłaszane problemy to: myjka wyłączająca się podczas pracy, myjka nie utrzymuje ciśnienia i cieknięcie podczas pracy. Powodem często są: uszkodzona głowica, pęknięta rurka od pistoletu myjki, uszkodzona dysza wysokiego ciśnienia, pompa nie wytwarzająca ciśnienia, pęknięte złącza myjki, pęknięta lanca i uszkodzone węże. W większości przypadków jesteśmy w stanie naprawić usterkę własnoręcznie poprzez wymianę konkretnego elementu w myjce. Przedłużymy żywotność urządzenia o kolejne sezony i zaoszczędzimy pieniądze na serwisie lub ewentualnym zakupie nowej myjki. Wystarczy zlokalizować uszkodzony element i zamówić go U NAS.

Sama woda wystarczy?

Większość zabrudzeń możemy się pozbyć używając samej wody, ale dla bardziej uciążliwego brudu zdecydowanym pomocnikiem są środki czyszczące i pielęgnujące. Producent dba o to, by produkowane środki były biodegrodawalne i bezpieczne dla myjek. Dzięki temu możemy sami umyć samochód pozostawiając większy blask niż po najdroższej myjni, bardziej efektywniej domyć elewacje lub umyć okna bez żadnych smug. Nie możesz domyć uporczywego brudu? Z płynami będzie to o wiele łatwiejsze.

Środki pielęgnujące i czyszczące Karcher

Autor: Bartosz Pielaszek, data: 3-04-2017

Tagi: najczęsciej psujące sie części w myjkach ciśnieniowych, jaka myjka ciśnieniowa najlepsza, jaka myjka ciśnieniowa 2017, jaka myjka ciśnieniowa jaką wybrać i dlaczego, jaka myjka ciśnieniowa karcher, jaka myjka ciśnieniowa nilfisk, jaka myjka ciśnieniowa bosch, części do myjek ciśnieniowych, części do myjki ciśnieniowej karcher, części do myjki ciśnieniowej bosch, części do myjki ciśnieniowej nilfisk

-Fiyo chce zapewnić, że zawsze może pomóc swoim klientom w możliwie najlepszy sposób. Z tego względu zarówno my jak i strony trzecie Czytaj więcej