Międzynarodowy dzień kawy

Jaki jest Twój #CoffeeMoment

W ciągu ostatnich 10 lat spożycie kawy wzrosło o ponad 80%. Zaczynamy doceniać picie kawy podobnie, jak robi się to w wielu krajach Europy. Picie kawy staje się dla niektórych jedną z najważniejszych czynności o poranku. W Fiyo podzielamy ten pogląd. Jesteśmy międzynarodową firmą, aktywnie działającą w Europie i kochamy kawę.

Międzynarodowy dzień kawy

W Polsce wypijamy już około 3kg kawy rocznie, czyli uogólniając około 1 filiżankę na dzień. Kawę pije codziennie około 74% polaków. Młodsi głównie w kawiarniach i sieciówkach, starsi zazwyczaj w domu i pracy, a mobilni na stacjach benzynowych. Z kawą czasami towarzyszy nam małe ciasteczko, jednakże zazwyczaj pijemy ją w pośpiechu i bez (dla wielu zbędnej) kontemplacji…

Jak jest w innych krajach? W biurze nasi koledzy i koleżanki pochodzą z 9 różnych krajów, zapytaliśmy więc o zwyczaje i ich podejście do “małej czarnej”. Jak oni doświadczają swoich #CoffeeMoment?


Międzynarodowy dzień kawy Hiszpania

Poznaj Jorge - kawiarza z Hiszpanii

W Hiszpanii kochamy kawę. W szczególności upodobaliśmy sobie picie kawy podczas śniadania oraz po każdym większym posiłku. W obu przypadkach, jak sądzę (przynajmniej w moim wypadku), kawa działa pozytywnie na zyskanie energii i chęci do kontynuowania pracy. Muszę także powiedzieć, że w Hiszpanii coraz częściej spożywamy kawę wyższej jakości, głównie z kapsułek. Osobiście, taką właśnie lubię najbardziej!


Międzynarodowy dzień kawy Francja

Poznaj Renaud - miłośnika kawy z Francji

We Francji, kochamy delektować się kawą. Zwłaszcza w gronie przyjaciół w sympatycznym miejscu. 80% z nas pije kilka kaw dziennie, każdego dnia! Z tego 65% nie potrafi zacząć dnia bez małej czarnej. Francuzi miłują spotkania z rodziną i wspólne rozmowy przy kawie w kawiarniach i pubach. W porównaniu do innych krajów, jak na przykład Wielka Brytania, nie przepadamy za kawą na wynos. Ludzie kojarzą #CoffeeMoments z dzieleniem się momentami z przyjaciółmi (59%). Dodatkowo uwielbiamy chwytać za filiżankę z dodatkiem innych przyjemności jak: rogaliki, ciastka czy croissanty. Część z osób pijąca kawę regularnie wykorzystuje chwile na czytanie, wysyłanie maili lub po prostu odprężenie się w samotności. 12% francuskich kawoszy przyznaje, że uczęszcza na specjalne kawowe eventy, aby w pełni delektować się przyjemnością trunku z innymi wielbicielami.


Międzynarodowy dzień kawy Holandia

Poznaj Lieke - miłośniczkę kawy z Holandii

Holendrzy są jedną z przodujących nacji w ilości spożywanej kawy. Czy wiesz, że ludzie w Holandii spożywają średnio 3 filiżanki kawy dziennie? Pijemy rano, aby pobudzić się przed codziennymi aktywnościami, ale później także spożywany sporo kawy po południu i wieczorem. Według oficjalnych statystyk, w Holandii wraz z wiekiem konsumpcja kawy rośnie. Kawa stała się także bardzo popularna poza domem, a ilość kawiarni podwoiła się w przeciągu ostatnich 10 lat.

Międzynarodowy dzień kawy Włochy

Poznaj Giuseppe - prawdziwego smakosza kawy z Włoch

We Włoszech kawa nie jest tylko ciepłym napojem, który doda nam energii, jest to prawdziwa pasja i miłość. Wszyscy w naszym kraju codziennie piją kawę i ja jestem jedną z tych osób. Spożywamy mniej kawy niż spora część krajów, ale liczy się dla nas jakość, a nie ilość. Kawa jest tak silnie związana z naszą kulturą, że stworzyliśmy specjalną organizację INEI (National Institute of Italian Espresso), która ma zagwarantować utrzymanie wysokiej jakości włoskiego Espresso poprzez wydawanie specjalnych certyfikatów. Mocna, intensywna i aromatyczna kawa, tego oczekuję. W dodatku spożywana po posiłku lub z przyjaciółmi. W takim momencie smakuje najbardziej. Jak dla mnie, każdy moment jest dobry na kawę, dlatego też zawsze chcę, aby mój ekspres działał prawidłowo i był utrzymany w dobrym stanie. Kawa powinna być przyjemnością, jeżeli nie jest dobra, to co to za przyjemność?

Na koniec

Podziel się swoim #CoffeeMoment. Udostępnij zdjęcie @Fiyo lub dodaj hashtag #CoffeeMoment i wygraj mały upominek. W Fiyo chcemy połączyć miłośników kawy ze wszystkich stron świata. Nie wiesz jak to zrobić? Wystarczy, że udostępnisz zdjęcie w tematyce kawy. Może to być zdjęcie z przyjaciółmi, rodziną, dziewczyną lub po prostu w kawiarni! Udosępnij na Facebook'u lub Instagramie. Swoją drogą... konkurs trwa aż do 5 Listopada.

Ciesz się każdym momentem picia kawy z Fiyo i miej pewność, że ekspres nie zawiedzie Cię o poranku!

-Fiyo chce zapewnić, że zawsze może pomóc swoim klientom w możliwie najlepszy sposób. Z tego względu zarówno my jak i strony trzecie Czytaj więcej