Jak wymienić worek i filtr w odkurzaczu?

Często myślimy, że są to najprostsze czynności, jakie można samemu wykonać ze swoim odkurzaczem. Nie ma w tym wielkiej filozofii? Okazuje się, że nie zawsze możemy sobie z tym poradzić, a dowodem na to są nieustające pytania związane z wymianą filtra i worków w urządzeniu. W tym wpisie powiemy Ci jak poradzić sobie z tymi problemami. Zajmie Ci to pięć minut!

So wechseln Sie Staubsaugerbeutel und Filter

Na sam początek

 • Zawsze upewnij się, że Twoje urządzenia jest odłączone z zasilania. Wyłącz wtyczkę z gniazdka.
 • Otwórz górną pokrywę odkurzacza. Zwykle posiada on szeroki przycisk, który ułatwi otwarcie (towarzyszy temu charakterystyczny klik). Przycisk ten znajduje się zazwyczaj w przedniej części obok uchwytu lub z boku w tylnej części odkurzacza. Jeżeli masz wątpliwości: sprawdź instrukcję obsługi załączoną do urządzenia.

Wymiana worka w odkurzaczu.

Każdy worek jest umiejscowiony w specjalnym uchwycie wewnątrz odkurzacza.

 • Wyciągnij stary, pełny worek i wyrzuć go. Dodatkowo: niektóre worki mają specjalne części, które nadają się do ponownego użycia (w takim wypadku możesz je odpowiednio rozłączyć).
 • Wsuń nowy worek do odkurzacza w uchwyt. Każdy uchwyt posiada specjalne zatrzaski i szyny, które trzymają worek podczas pracy. Zapamiętaj jak worek był ułożony wcześniej i upewnij się, że trzyma prawidłowo. Nie używaj przy okazji zbyt dużo siły i nie rozerwij worka.

Szukasz worków? Zamów je bez problemów w naszym sklepie!

Wymiana filtra w odkurzaczu

Zaraz za workiem znajdziesz w odkurzaczu małą kratkę z filtrem w środku. Możesz ją otworzyć, aby wyciągnąć filtr.

 • Wyciągnij zużyty filtr z kratki.
 • Większość filtrów ma uniwersalny rozmiar, ale zdarza się także, że są one większe niż potrzeba. W takim wypadku wystarczy, że utniesz zbędny kawałek, tak aby odpowiednio dopasować go w swoje miejsce. Aby zwiększyć szansę, że filtr będzie stosowny do Twojego urządzenia, kup filtr od producenta.
 • Umieść filtr w kratce i zamknij ją.
  Uwaga: Niektóre typy odkurzaczy mają więcej filtrów. Miej pewność, że wymienisz każdy z nich.
 • Wyrzuć zużyty filtr do kosza na śmieci.
 • Zamknij klapę odkurzacza.

Wiele nowszych odkurzaczy jest wyposażonych w tzw. filtr HEPA. Jest to specjalny rodzaj filtra, który zatrzymuje znacznie więcej drobin i roztoczy, niż tradycyjny filtr. Oznacza to, że powietrze wydobywające się z odkurzacza będzie zdrowsze. Możesz zamówić ten rodzaj filtrów HEPA w naszym sklepie!

Twój odkurzacz jest gotowy do użycia.

W Fiyo oferujemy worki i filtry do niemal wszystkich rodzajów modeli odkurzaczy, niezależnie od firmy czy rocznika. Oczywiście pamiętaj, że powyższa instrukcja oraz prezentowane worki nie mają zastosowania do odkurzaczy bezworkowych.

Wskazówka: Czy z Twojego odkurzacza wydostaje się dziwny zapach podczas włączania? Nawet częściowo wypełniony worek może powodować przykre zapachy, a więc wymień go! Zalecane jest także usuwanie kurzu z samego wnętrza odkurzacza oraz używanie środków czyszczących do mycia samego urządzenia. Dzięki nim pozbędziesz się także zagrzybień i bakterii przedostających się do nowego worka.

-Fiyo chce zapewnić, że zawsze może pomóc swoim klientom w możliwie najlepszy sposób. Z tego względu zarówno my jak i strony trzecie Czytaj więcej