Coffeemoment - Odkamienianie i konserwacja

W tym krótkim wpisie na naszym Fiyo blogu chcemy przekonać Cię do dbania o swoje urządzenie. Dowiesz się także krok po kroku, jak odkamienić swój ekspres do kawy. Zainteresowaliśmy Cię?

Na początek dnia

Nareszcie piątek! Wstajesz rano do pracy i wiesz, że weekend zbliża się wielkimi krokami. Alarm dzwoni, idziesz do łazienki i jak każdego ranka zaraz przygotujesz sobie kawę. Całe szczęście, że masz ten ekspres do kawy. Warto było kupić sprzęt, który po naciśnięciu jednego guzika zapewni Ci poranną pobudkę i smaczniejsze śniadanie. Gotowość na rozpoczęcie ostatniego dnia pracy!

Twój moment z kawą

Pijesz swoją ulubioną kawę, ale coś jest nie tak...

Przygotowanie kawy trwało trochę dłużej niż zwykle, jednak przecież ostatnio już tak bywało. Dodatkowo nie było czasu, żeby przyglądać się komunikatom z urządzenia. Koniec końców, najważniejsze, że kawa gotowa! Pora zacząć oczekiwany koniec tygodnia.

Zaraz, zaraz. Może jednak lepiej było sprawdzić, co Twoje urządzenie próbowało Ci przekazać. Próbujesz kawy i same niespodzianki. Jest chłodna, gorzkawa i do tego nie posiada tak kremowej pianki jak zwykle. Są to najczęstsze oznaki kamienia w ekspresie. Fatalny początek dnia, a przecież miało być tak miło.

Należało wyczyścić urządzenie wcześniej, teraz już wiesz jakie są tego skutki. W zasadzie najlepiej dbać o sprzęt systematycznie już od samego zakupu. Wiemy, że to ciężkie. Właśnie dlatego z pomocą przychodzą komunikaty na wyświetlaczu. To co teraz? Przecież musisz iść do pracy. Pamiętaj, żeby zająć się tym tak szybko jak tylko możliwe. Przez weekend nie będziesz o tym myśleć, a w poniedziałek czekać Cię będzie prawidłowo przygotowana kawa na rozpoczęcie nowego tygodnia!

Jak to zrobić?

Tutaj krótka instrukcja odkamieniania Twojego ekspresu do kawy.

  • Krok 1: Wyłącz urządzenie i usuń kapsułki, które zostały w środku.
  • Krok 2: Pozbądź się wody z pojemnika.
  • Krok 3: Napełnij pojemnik czystą wodą (zazwyczaj ilość podana jest w instrukcji lub na opakowaniu odkamieniacza).
  • Krok 4: Włóż do pojemnika z wodą środek do odkamieniania (w płynie lub w tabletkach), wybierz taki, który będzie najbardziej pasować do Twojego urządzenia.
  • Krok 5: Podłóż spory pojemnik pod miejsce, z którego normalnie dystrybuowana jest kawa.
  • Krok 6: Pozwól, aby urządzenie przeprowadziło program odkamieniania. Jeżeli Twój sprzęt nie posiada takiej funkcji, to przeprowadź normalny cykl przygotowania kawy. Zrób to tyle razy, aż skończy się woda w pojemniku.
  • Krok 7: Wlej czystą wodę do pojemnika po raz drugi i powtórz krok 6, aby przeczyścić ekspres z pozostałości po chemii ze środka czyszczącego.

NA KONIEC

Pamiętaj, aby zapewnić sobie taki moment z kawą jakiego oczekujesz! Niestety nie unikniesz systematycznego czyszczenia ekspresu do kawy. Odpowiednie odkamienianie i używanie właściwych produktów czyszczących to podstawa, aby cieszyć się odpowiednim smakiem i aromatem kawy każdego ranka. Warto poświęcić troszkę uwagi na prawidłową konserwację. Dzięki temu kawa o poranku już Cię nie zaskoczy, a dodatkowo ekspres będzie działał na dłużej. W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo różnego rodzaju środków czyszczących i konserwujących, które Ci w tym pomogą.


Ciesz się każdym momentem picia kawy z Fiyo. Nie wiesz jaki jest model Twojego urządzenia? A może zastanawiasz się, który produkt będzie odpowiedni dla Ciebie? Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z Twoim urządzeniem. Możesz skontaktować się z nami na Facebook'u. Możesz także się do nas dodzwonić lub wysłać maila, a informacje o kontakcie znajdziesz Tutaj.


ZAOSZCZĘDŹ SWÓJ CZAS

Posiadamy ponad 10.000.000 produktów.
Oferujemy bezpieczne formy płatności.

Złóż zapytanie o produkt. Na bieżąco sprawdzamy naszych dostawców
i odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

#

-Fiyo chce zapewnić, że zawsze może pomóc swoim klientom w możliwie najlepszy sposób. Z tego względu zarówno my jak i strony trzecie Czytaj więcej