Bezużyteczny ekspres to bzdura

Kolejny z naszych wpisów coffeemoment, w którym spróbujemy Cię przekonać, aby nigdy nie spisywać swojego urządzenia na straty. Zawsze można go udoskonalić, naprawić i dostosować do swoich potrzeb.

Czas na zmianę

Mój dzbanek do spieniania mleka rozbił się już dawno temu, ale przecież nie mam czasu, aby się tym zająć. Chyba wszyscy znamy ten moment! W końcu przyszedł czas na zmiany. Mam dość tego, że nie mogę wypić rano mojej ulubionej Latte i Cappuccino. Pora przeszukać internet i zamówić odpowiedni dzbanek. Jeżeli znam mój numer modelu urządzenia, jest to bardzo łatwe i całość zajęła mi mniej niż 15 minut. Nie miałam pojęcia, że jest to takie proste.

Twój moment z kawą

Dzbanek czy uchwyt - łatwizna, teraz mam poważniejszy problem...

Nie wiem tak naprawdę co się stało. Gdy wcześniej coś pękło lub zużyło się, mogłam to zobaczyć na własne oczy i wymienić. Głównie były to jakieś plastikowe części. Teraz? Ekspres po prostu nie działa. Kawa nie chce się zaparzyć, a urządzenie czasami nawet się nie włączy! Czas wyrzucić ten bezużyteczny sprzęt i kupić coś nowego, przecież ekspresy nie są już tak drogie. Zapytam znajomych, może polecą jakiś długowieczny ekspres do kawy.

Całe szczęście, że z kimś o tym porozmawiałam. Okazało się, że mój ekspres to całkiem dobre urządzenie i to normalne, że po paru latach coś uległo zużyciu. Części zamienne mogą przyjść z pomocą w nawet najgorszym wypadku. Dodatkowo zaoszczędzę trochę pieniędzy i nie będę musiała uczyć się obsługi nowego urządzenia. Co było nie tak w moim przypadku? Zaparzacz do kawy (zwany sercem ekspresu), zacinał się i w konsekwencji zupełnie nie był w stanie przygotować kawy. Musiałam wymienić zaparzacz, pomógł mi w tym znajomy, który wie co nieco o naprawach urządzeń. Swoją drogą nigdy nie czyściłam tego elementu, a przeczytałam, że od czasu do czasu warto to zrobić. Najważniejsze, że teraz już wszystko naprawione i ekspres będzie działał!

Jakie części mogę wymienić, aby mój ekspres działał jak nowy?

Wymienić możesz praktycznie każdą część w ekspresie. Poniżej lista ważnych i często wymienianych elementów, które możesz znaleźć także w naszym sklepie:

  • Dyfuzor: Odpowiedzialny za otwieranie (lub przedziurawianie) kapsułek.
  • Zaparzacz: Przyrządza kawę, nadając jej odpowiedni smak i aromat.
  • Czujnik: Między innymi przepływomierz i moduł sterujący, które pozwalają na odpowiednie zaprogramowanie ekspresu (na przykład ilości zaparzanej wody).
  • Pompa: Umożliwiająca stworzenie odpowiedniego ciśnienia w środku urządzenia.
  • Grzałka: Odpowiedzialna za podgrzewanie wody.
  • Dozownik (wylot): Dystrybuuje kawę do Twojego kubka lub filiżanki.

NA KONIEC

Oczywiście wiemy, że Twoje problemy mogą dotyczyć również innych części. To normalne, że nie znasz wszystkich podzespołów, dlatego też polecamy kontakt z naszym sklepem. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby myśl o wyrzuceniu ekspresu nie pojawiła się w Twojej głowie. Pamiętaj, że zużycia i awarie są nieuniknione w każdym ekspresie do kawy.

Najlepsze co możesz zrobić to wymienić zepsutą część jak najszybciej i zapewnić, że ekspres będzie działał na dłużej. To dzięki sprawnemu przygotowywaniu kawy zyskujesz energię do działania i możesz się cieszyć z pełni walorów smakowych i aromatycznych kawy.


Ciesz się każdym momentem picia kawy z Fiyo. Nie wiesz jaki jest model Twojego urządzenia? A może zastanawiasz się, który produkt będzie odpowiedni dla Ciebie? Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z Twoim urządzeniem. Możesz skontaktować się z nami na Facebook'u. Możesz także się do nas dodzwonić lub wysłać maila, a informacje o kontakcie znajdziesz Tutaj.


ZAOSZCZĘDŹ SWÓJ CZAS

Posiadamy ponad 10.000.000 produktów.
Oferujemy bezpieczne formy płatności.

Złóż zapytanie o produkt. Na bieżąco sprawdzamy naszych dostawców
i odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

#

-Fiyo chce zapewnić, że zawsze może pomóc swoim klientom w możliwie najlepszy sposób. Z tego względu zarówno my jak i strony trzecie Czytaj więcej