Co powiedziałby Twój piekarnik, gdyby potrafił mówić?

Czy możesz wyobrazić sobie świat, gdzie Twoja pieczeń przygotowywana jest bez piekarnika? Oprócz umiejętności i pracowitości kucharza, wynik pieczenia jest także uzależniony od: wieku urządzenia, tego jak często się go używa oraz jak umiejętnie piekarnik jest konserwowany i czyszczony. Często winimy zużycie się sprzętu, jednak prawdę mówiąc, zazwyczaj sami jesteśmy sobie winni. Jeżeli będziemy "słuchać naszego urządzenia" i traktować go z należytą starannością, to zaoszczędzimy pieniądze i przedłużymy jego żywotność. Co zatem powiedziałby piekarnik do Ciebie?

Wyczyść mnie proszę

Czy wiesz, że czyszczenie piekarnika jest jedną z 10 najbardziej nielubianych czynności na świecie?
Jeżeli spędzisz trochę czasu na czyszczenie piekarnika, z pewnością urządzenie Ci za to podziękuje. Kiedy to zrobić? Będzie to zależeć od tego, jak często go używasz. Zazwyczaj sprzątasz w domu co tydzień, ale bądźmy szczerzy, z piekarnikiem wygląda to zupełnie inaczej. Tak więc może przetrzyj drzwi piekarnika raz w tygodniu, a dokładniejsze czyszczenie wykonaj jeden raz na miesiąc. Dzięki temu tłuszcz i jedzenie będzie zdecydowanie łatwiejsze do usunięcia. Jeżeli jednak używasz piekarnika rzadziej, to pamiętaj, że takie objawy jak dłuższe nagrzewanie się, dziwny smak potraw czy zaschnięte resztki są oznaką, że Twój piekarnik potrzebuje porządnego czyszczenia.

Czyszczenie wcale nie musi być skomplikowane, wszystko czego potrzebujesz, to super silne szorowanie lub zestaw pielęgnacyjny który zawiera: mleczko, preparat na tłuszcz i ściereczkę z mikrofibry.

Doposaż mnie proszę

Czego nie załatwi środek do usuwania kamienia lub inny detergent, może być łatwo naprawione. Jeżeli jednak zignorowałeś/aś pierwszą i drugą prośbę o uwagę od strony piekarnika, to musisz liczyć się z tym, że niektóre części będą nadawały się tylko do wymiany. Bądźmy szczerzy, piekarnik służy Ci dobrze, więc kilka akcesoriów z pewnością go uszczęśliwi. Ty też docenisz nowy ruszt i blachę do pieczenia, gdy znajomi wpadną na kolację i chcesz przygotować im smaczny posiłek w kilka godzin. Chcesz jeszcze więcej od swojego urządzenia? Przemyśl zakup kamienia do pieczenia pizzy. Dzięki akcesoriom zaoszczędzisz więcej czasu i będziesz mógł/mogła wyjść z kuchni wcześniej do swoich znajomych.

Napraw mnie proszę

Zignorowałeś/aś "wyczyść mnie proszę" i ma to złe konsekwencje. Twoje urządzenia może bardzo długo się nagrzewać lub zupełnie przestać to robić. Potrzebuje pomocy i naprawy. Może to oznaczać, że piekarnik ma już swoje lata, jednakże często potrzebuje wymiany zepsutych części. Zazwyczaj możesz znaleźć przyczyny problemu dość łatwo. Dobrym miejscem na start jest skonsultowanie się z producentem lub przeczytanie instrukcji dołączonej do sprzętu, sprawdź termostat, silniki przełącznik. Tak szybko, jak zorientujesz się co jest nie tak z Twoim piekarnikiem, wiele z tych części jest bardzo łatwa w wymianie przez nas samych.

Słuchaj swojego piekarnika!

Technologie budowy są obecnie coraz bardziej złożone, a pomysł z mówiącym piekarnikiem wcale nie wydaje się już taki abstrakcyjny. Pamiętaj jednak, że póki rzeczywiście nie powie Ci, co mu dolega, to Ty musisz zwracać uwagę na jego zachowania. Zawsze pamiętaj o odpowiednim czyszczeniu i wymieniaj zużyte akcesoria, a w przypadku awarii naprawiaj wszystko, co niezbędne. Wydobądź jak najwięcej ze swojego kuchennego urządzenia!

-Fiyo chce zapewnić, że zawsze może pomóc swoim klientom w możliwie najlepszy sposób. Z tego względu zarówno my jak i strony trzecie Czytaj więcej