5 przyczyn awarii Twojej pralki

Średnio pralka powinna działać około jedenastu lat, natomiast producenci zwykle deklarują długość życia na dekadę. Mimo tych faktów większość z nas ma problemy ze swoim sprzętem wcześniej i wymienia pralkę statystycznie po mniej więcej ośmiu latach. Oznacza to, że powinniśmy być w stanie wykorzystać nasze urządzenie na dłużej. Poniżej opiszemy pięć rozwiązań, które Ci w tym pomogą i zabezpieczą przed nieplanowanym wydatkiem.

5 causas por la que la lavadora se puede dañar

1. Suwaki

Suwaki wbrew pozorom mogą przyczynić się do uszkodzenia Twojej pralki. Jeżeli nie są prawidłowo zasunięte (zapięte), mogą porysować bęben wewnątrz urządzenia. To właśnie one są główną przyczyną uszkodzeń szyby w drzwiczkach. To samo dotyczy ubrań z metalowymi elementami o ostrych krawędziach jak na przykład Twoja ulubiona kurtka lub żakiet.

Rozwiązanie: Przed rozpoczęciem prania, upewnij się, że wszystkie suwaki i zamki są odpowiednio zasunięte. Garderobę, która zawiera metalowe i ostre elementy możesz także wyprać ręcznie.

2. Wąż w Twojej pralce

Wyobraź sobie pobudkę w zalanym domu... Z czasem wąż (jest ich w pralce kilka o różnym przeznaczeniu) się ściera, a ostatecznie może pojawić się w nim dziura. Regularnie sprawdzaj części, przez które przepływa woda, aby mieć pewność, że są w dobrym stanie.

Rozwiązanie: Upewnij się, że wymieniasz swój wąż w pralce, co trzy do pięciu lat.

3. Nadużywanie detergentów

Czy wiedziałeś/aś, że używanie do swojego prania większej ilości detergentu wcale nie sprawi, że ubrania będą pachniały lepiej i staną się czystsze? Tak naprawdę, może się okazać, że efekt będzie zupełnie odwrotny. Nadwyżka detergentu przyczynia się w skrajnych przypadkach nawet do awarii pompy i silnika.

Rozwiązanie: Używanie detergentu w ogromnym stopniu powinno być związane z twardością wody i to właśnie odpowiednio do jej właściwości powinno się dawkować proszek i płyny. Sprawdź twardość wody w swoim domu i dostosuj do niej ilość potrzebnego detergentu. Pomocne wskazówki znajdziesz na opakowaniu Twojego proszku. Znajdziesz tam informację o dozowaniu w zależności od stopni twardości wody (w Polsce zazwyczaj 3 stopnie twardości: woda miękka, średnio twarda i twarda). Twój dostawca wody powinien także być w stanie poinformować Cię o właściwościach wody w Twoim domu i poziomie jej twardości w okolicy. Pamiętaj, że zawsze możesz użyć zmiękczacza wody.

4. Zostawianie w pralce mokrych ubrań

Pozostawianie mokrych ubrań wewnątrz pralki po zakończeniu prania może przyczynić się do ich zniszczenia. Mokre ubrania po dłuższym przetrzymaniu wewnątrz pralki mogą spowodować powstanie pleśni i zagrzybienia. Pozostawione ubranie wiąże się także z nieprzyjemnym zapachem oraz możliwością awarii części elektrycznych.

Rozwiązanie: Miej pewność, że wyciągniesz pranie krótko po zakończeniu cyklu oraz że zostawisz drzwiczki uchylone, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza.

5. Czyszczenie pralki

Po dłuższym czasie użytkowania pralki, możesz zauważyć, że sprzęt nie pierze już tak, jak nas do tego przyzwyczaił. Jedną z przyczyn mogą być pozostawione szczątki mydła lub innych minerałów wewnątrz pralki.

Rozwiązanie: Prawidłowe i regularne konserwacje Twojego urządzenia sprawią, że jego wydajność ulegnie znacznej poprawie, a ubrania będą porządnie wyprane za każdym razem. Miej pewność, że pozbywasz się kamienia w urządzeniu i zostawiasz je czyste, zwłaszcza uszczelkę wokół drzwiczek i bęben wewnątrz pralki.

-Fiyo chce zapewnić, że zawsze może pomóc swoim klientom w możliwie najlepszy sposób. Z tego względu zarówno my jak i strony trzecie Czytaj więcej